background-image
background-image

Dlaczego warto wybrać gaz płynny do ogrzewania nowego domu?

Brak przyłącza gazowego w pobliżu działki budowlanej, na której wybudowaliśmy dom, wcale nie musi oznaczać rezygnacji z ekologicznego ogrzewania gazowego, które cechuje się dużym komfortem użytkowania. Jeśli nie ma możliwości wykonania owego przyłącza do sieci z gazem ziemnym lub pociągałoby to za sobą wysokie koszty, możemy zastanowić się nad wybraniem gazu płynnego do ogrzewania obiektu. Dlaczego będzie to dla nas korzystnym rozwiązaniem?

Ogrzewanie gazem płynnym jako alternatywa dla gazu ziemnego

Jeśli z przyczyn finansowych lub technicznych nie możemy podłączyć nowo wybudowanego domu do sieci z gazem ziemnym, ale chcielibyśmy korzystać z takiego ogrzewania, możemy wybrać gaz płynny do zapewnienia komfortu cieplnego w domu oraz ciepłej wody użytkowej.

 

Taka instalacja będzie wymagała wykonania odpowiedniego projektu i kupna czy wydzierżawienia zbiornika. Gaz płynny może stanowić czasowy sposób na ogrzewanie domowe, do czasu, gdy doprowadzona zostanie sieć gazowa do terenu, na którym wybudowany jest obiekt. W takiej sytuacji nie będziemy musieli zmieniać pieca – wystarczy wówczas wykonać przyłączenie i zdemontować gazowy zbiornik zewnętrzny. Wszystko dzięki temu, że od samego początku będziemy korzystać z nowoczesnego kotła z palnikami przystosowanymi zarówno do pracy z gazem płynnym, jak i z gazem ziemnym.

Kocioł na gaz LPG

Nowoczesne piece, zdolne do spalania gazu płynnego LPG lub gazu ziemnego, mają bardzo małe rozmiary. Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl junkersy, które wykorzystywane są w wielu blokach z wielkiej płyty do uzyskania ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu zajmują one naprawdę mało miejsca i nie ma potrzeby wygospodarowywania dodatkowego pomieszczenia na kotłownię.

 

Można je zainstalować w domowej łazience bądź w pomieszczeniu gospodarczym ogólnego przeznaczenia, ponieważ w ich bezpośrednim otoczeniu nie ma żadnych odpadów. Nie wymagają czyszczenia z popiołu, gdyż przy spalaniu gazu w ogóle on nie powstaje. Nie wytwarzają żadnych pyłów, żużlu czy innych zanieczyszczeń. Nie musimy więc dbać o ich regularne czyszczenie. Dobrym wyjściem jest zainstalowanie kotła gazowego np. w pralni.

Atuty ogrzewania gazem płynnym nowego domu

Dzięki wyposażeniu swojego obiektu w instalację zbiornikową i podłączeniu jej do urządzeń w domu, w tym do kotła gazowego, uzyskujemy wysoki komfort użytkowania systemu grzewczego. Właściwie wystarczy, że zawrzemy umowę na stałe dostawy gazu LPG ze sprawdzonym dostawcą, jaką jest nasza firma AmeriGas, by po ustawieniu parametrów na sterowniku pieca, można było właściwie zapomnieć o jego istnieniu. Jednocześnie ogrzewanie na gaz płynny jest przyjazne środowisku, pozwala na zapewnienie komfortu cieplnego wszystkim domownikom, a przy tym nie wymusza budowania osobnej kotłowni do składowania opału. Podczas spalania gazu LPG – propanu i butanu, które są gazami o prostej budowie molekularnej, nie wytwarza się tak dużej ilości szkodliwych dla środowiska substancji, jak w przypadku innych materiałów opałowych. Propan i butan są gazami czystymi chemicznie, dlatego takie ogrzewanie to wyjście dla ekologów, zwłaszcza że zmniejsza ono emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

 

Nie musimy przejmować się, że przy korzystaniu z kotłów na gaz płynny oraz ze zbiorników gromadzących gaz LPG będziemy stwarzać zagrożenie wybuchem. Wszystko jest doskonale zabezpieczone przed taką ewentualnością.

 

Instalacja na gaz płynny jest bezpieczna dla gleb i wód gruntowych, ponieważ nie jest toksyczna. Takie ogrzewanie domu będzie również dobrym rozwiązaniem dla budynków usytuowanych na terenach o dużych walorach przyrodniczych, które wymagają specjalnej ochrony.

 

Zbiornik dostarczony przez AmeriGas zapewni zasilanie pieca gazowego. Instalację zbiornikową montuje się szybko. LPG jest paliwem, na które nie trzeba przeznaczać dodatkowego pomieszczenia, a instalacja zbiornika – naziemnego lub podziemnego, jest w pełni bezpieczna.

 

Gaz płynny może być wykorzystywany w naszym domu jednorodzinnym nie tylko jako paliwo do kotła centralnego ogrzewania, ale może też służyć do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, a nawet do zasilania kuchenek w domu.

Bez zbędnych formalności

Aby cieszyć się możliwością ogrzewania domu gazem płynnym, trzeba dopełnić wielu formalności w różnych urzędach, co pochłania sporo czasu. Jeśli jednak wybierzemy do domu ogrzewanie na gaz płynny z firmy AmeriGas, możemy liczyć na kompleksowe przeprowadzenie całej instalacji. Specjaliści zajmą się formalnościami w imieniu klientów.

W czym możemy Ci pomóc?

Masz pytania? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Aby umożliwić wysłanie wiadomości, wypełnij wskazane pola.
Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą niebawem.
Imię i nazwisko
Numer telefonu
Adres e-mail
Kod pocztowy (XX-XXX)
Napisz czego szukasz
Full Close

Podaj temat:

contact form