background-image

Dlaczego koszty modernizacji i użytkowania kotła na ekogoroszek są nie do porównania z instalacją na gaz płynny?

Każdego roku do naszej firmy zwraca się wielu klientów z zapytaniem o ofertę. Wielu ludzi myśli o zamianie starego kopciucha na nowszy piec na ekogroszek o wyższej klasie. Jednocześnie właściciele domów nadal nie są do końca świadomi, jak wiele benefitów zapewnia użytkowanie kotła na gaz.

Zmiana kopciucha na nowej klasy kocioł gazowy

Dużo osób, szukając nowszego kotła, myśli najpierw o korzyściach. Dodatkowe pomieszczenie jest pierwszym argumentem przemawiającym za takim wyborem. Kocioł na gaz do ogrzewania wody i kaloryferów zajmuje mało miejsca – tyle co szafka – i zmieści się w kuchni. Ponadto praca takiego urządzenia jest cicha i bezobsługowa, a liczne innowacyjne aplikacje pozwalają ogrzewać tylko te pomieszczenia, które najczęściej są używane. Działanie kotła można zaplanować w harmonogramie, co wpłynie korzystnie na rachunki.

Po usunięciu starego pieca pojawi się wolne miejsce na spiżarnię lub suszarnię, a tym samym nie będzie konieczności rozbudowy domu.

Oszczędność kosztów wynika też z braku dodatkowych wydatków na czyszczenie urządzenia z kurzu, transport i noszenie worków po 25 kg lub odmalowanie pomieszczenia na składowanie opału.

background-image

Jakie jest średnie zużycie ekogroszku na dobę?

Przy umiejętnym zarządzaniu kotłem można przyjąć, że do ogrzania 150-metrowego, ocieplonego domu do temperatury 21 stopni będziesz potrzebować około 25–27 kg ekogroszku dziennie. To znaczy, że co jakiś czas trzeba nosić ciężkie worki oraz uzupełniać pojemnik na twarde paliwo. Popiołu z ekogroszku nie ma za dużo, ale sprzątać należy regularnie, a także mieć na względzie składowanie śmieci.

 

Na ostatek warto przypomnieć sobie, że ekogroszek ma mylącą nazwę, bo nie jest ekologiczny – miał być ekonomiczny. Nazwa ta zresztą ma być wkrótce zakazana.

 

W AmeriGas cenimy klientów: nowych i obecnych, dlatego zapraszamy do składania zapytań, aby nasi eksperci mogli skontaktować się z Państwem oraz przedstawić najlepszy sposób na bezobsługowe ogrzewanie. Gaz płynny jest bardzo dobrą alternatywą dla węgla, szczególnie w świetle jego obecnych cen i dostępności na rynku. Paliwo gazowe możemy przetransportować nie tylko morzem, ale również koleją oraz zapewnić stały dopływ energii do Waszego domu.

Ekogroszek, pellet czy LPG – co wybrać?

Pamiętaj o zgłoszeniu tego, czym ogrzewasz dom! Jakie piece mają Polacy?

W czym możemy Ci pomóc?

Masz pytania? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Aby umożliwić wysłanie wiadomości, wypełnij wskazane pola.
Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą niebawem.
Imię i nazwisko
Numer telefonu
Adres e-mail
Kod pocztowy (XX-XXX)
Napisz czego szukasz
Full Close

Podaj temat:

Zobacz pozostałe artykuły:WRÓĆ DO AKTUALNOŚCIPrzeczytaj jak zaoszczędzić na ogrzewaniu:PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU