background-image

Gaz płynny dla firm, kiedy się na niego zdecydować?

Budynki firmowe, podobnie jak domy jedno lub wielorodzinne zlokalizowane w polskim klimacie, wymagają wykonania odpowiedniego systemu zapewniania ciepła. Dzięki ogrzewaniu w okresie jesienno-zimowym w pomieszczeniach biurowych i firmowych może panować komfort termiczny. System w firmie może opierać się na różnych materiałach opałowych. Kiedy warto się zdecydować pod tym względem na gaz płynny dla firm? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie gazowe?

Na początek należy pochylić się nad tym, dlaczego akurat ogrzewanie tego rodzaju jest korzystnym wyborem dla przedsiębiorców. Mają oni zwykle sporo na głowie, dlatego dodatkowe obowiązki związane z obsługą i bieżącym używaniem pieca na węgiel musieliby oddać w ręce odpowiedzialnego pracownika. Zamiast to robić, mogą zdecydować się na system cechujący się wygodą eksploatacji. Jest on całkowicie bezobsługowy, dlatego jego wykorzystanie w firmie nikomu nie przysporzy dodatkowych obowiązków.

 

Jego atutem jest też i to, że pozwala precyzyjnie dostosować warunki termiczne w pomieszczeniach siedziby firmy do potrzeb wszystkich użytkowników. Co więcej, podczas spalania gazu do atmosfery nie jest emitowanych tak dużo spalin, niekorzystnych substancji, w porównaniu z wykorzystaniem do ogrzewania kotłów węglowych. Przedsiębiorca aktywnie włączający się w inicjatywy ekologiczne i prowadzący zrównoważony pod względem środowiskowym biznes, powinien skorzystać z rozwiązania, które jest uznawane za przyjazne dla środowiska naturalnego.

Kiedy wykorzystać gaz płynny?

Jeśli już przedsiębiorca decyduje się na ogrzewanie swojego obiektu gazem, musi dostarczyć go do pieców. W przypadku gdy zakład pracy czy biurowiec znajduje się na terenach, gdzie nie ma dostępu do gazociągu, nie musi od razu rezygnować z ekologicznego systemu ogrzewania. Alternatywą pozostaje LPG, który pozwala na zasilanie kotłów przystosowanych również do spalania paliwa ziemnego. Wszędzie tam, gdzie przedsiębiorca z różnych powodów nie może dostarczać do budynków firmowych gazu ziemnego, może wykorzystać zasilanie płynnym paliwem LPG.

background-image

Zbiornik podziemny i odległości

Jakie cechy ma gaz płynny LPG?

Wracając do atutów systemu ogrzewania gazowego, trzeba podkreślić, że w porównaniu do obiektów wykorzystujących olej opałowy czy węgiel, jest ono zdecydowanie bardziej ekologiczne. W trakcie jego spalania emituje się do atmosfery o 1/5 mniej szkodliwego dwutlenku węgla niż olej opałowy i o połowę niej niż w przypadku spalania węgla. W procesie spalania gazu, odwrotnie niż w przypadku węgla, nie powstają szkodliwe pyły, które zanieczyszczają powietrze i odpowiadają w dużej mierze za powstawanie smogu. Ponadto przy prawidłowym korzystaniu z certyfikowanych zbiorników nie powinno dojść do żadnych wycieków. Jeśli jednak z różnych powodów zdarzy się i taka sytuacja, to gaz płynny pozostaje bezpieczny dla gleb i wód podziemnych. Jego wyciek nie spowoduje powstania niebezpieczeństwa dla ludzi, zwierząt czy roślin w najbliższym i dalszym otoczeniu.

Jak można wdrożyć w firmie ogrzewanie na gaz płynny?

Nie wszędzie w Polsce mamy dostęp do gazociągu. Może się zdarzyć więc, że firma nie będzie mogła skorzystać z podłączenia swoich budynków do sieci. Do zasilania może wówczas wykorzystać butle i zbiorniki o różnej pojemności na LPG, jakie oferujemy na stronie AmeriGas. Pozwalają one na całkowite uniezależnienie się od przyłącza gazowego. Jeśli w przyszłości okazałoby się dodatkowo, że gazociąg powstałby w pobliżu firmy i można by wykonać przyłącze, system ogrzewania mógłby zostać szybko i bez ponoszenia wysokich kosztów przekształcony do tego celu.

 

Po podjęciu decyzji o ogrzewaniu firmy gazem płynnym pozostaje tylko zapewnienie stałych dostaw LPG oraz wydzierżawienie zbiornika. Optymalną jego wielkość i rodzaj dobierze dla przedsiębiorcy pracownik naszej firmy. Zapewnimy przy tym obsługę i konserwację tego zbiornika, niezależnie od tego, czy będzie podziemny czy naziemny. Zawierając umowę o instalację dzierżawioną od AmeriGas, przedsiębiorca dla swojej firmy otrzyma nie tylko wysokiej jakości gaz, dostarczany zawsze na czas, ale i bezpłatny serwis i wsparcie przez całą dobę. Dzięki terminowości dostaw paliwa w firmie zawsze będzie utrzymywać się oczekiwana temperatura.

W czym możemy Ci pomóc?

Masz pytania? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Aby umożliwić wysłanie wiadomości, wypełnij wskazane pola.
Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą niebawem.
Imię i nazwisko
Numer telefonu
Adres e-mail
Kod pocztowy (XX-XXX)
Napisz czego szukasz
Full Close

Podaj temat:

Zobacz pozostałe artykuły:WRÓĆ DO AKTUALNOŚCIPrzeczytaj jak zaoszczędzić na ogrzewaniu:PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU