background-image

Najlepsze rozwiązanie dla piekarni i cukierni

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad założeniem własnej piekarni?

Jest to bardzo dobry sposób na biznes, który wymaga jedynie pasji i poświęcenia. Potrzebny będzie też oczywiście lokal, cechujący się kilkoma wymogami norm sanitarnych. Najważniejszym elementem całego przedsiębiorstwa jest jednak instalacja gazowa. Bez poprawnie założonej nie dostaniesz pozwolenia na prowadzenie tego rodzaju działalności. Warto jest również zastanowić się, jaki surowiec będziesz wykorzystywać w procesie wypieku chlebów, bądź też ciast. Ma to bowiem istotne znaczenie dla smaku, jak i potencjalnych wydatków.

Wygodniejsza alternatywa dla piekarni

Na rynku dostępnych jest wiele alternatyw dla tradycyjnego palenia drewnem. Jedną z nich jest gaz płynny. Popularnie nazywany również gazem lpg, stanowi najlepsze rozwiązanie dla piekarni. Można go stosować zarówno w ogrzewaniu pomieszczeń, ale również jako paliwo do pieców i piekarników. Jest najbardziej wydajnym sposobem ocieplania, ponieważ ogrzewanie gazem nie pobiera tyle energii, co piece elektryczne. Wystarczy jedynie ustawić temperaturę, która ma panować w pomieszczeniu. Inną zaletą jest dowolność w ustawieniu zbiornika na gaz. Duże zbiorniki są również lepszym rozwiązaniem jeśli lpg ma spełniać swoją rolę zarówno w wypiekaniu, jak i ogrzewaniu. Warto wspomnieć też o łatwości w dostarczaniu tego rodzaju paliwa. Obecnie nie ma najmniejszych problemów, aby załadować nawet największy zbiornik lpg w dowolnym miejscu w Polsce.

Uniwersalne rozwiązanie

Dzięki temu, że spalanie gazu płynnego nie wytwarza tak dużo substancji szkodliwych i dwutlenku węgla, jest to najlepsze rozwiązanie dla drobnych, ale też dużych przedsiębiorców. System do pieczenia nie jest bowiem jedynym przeznaczeniem lpg. Gaz płynny dla piekarni odpowiadać może również za ogrzewanie lokalu w zimie. Charakteryzuje go wysoka wydajność, która sprawia, że wykorzystanie ciepła podczas pieczenia i ogrzewania jest bardzo ekonomiczne. System, opierający się na opisywanym gazie, pozwala na osiągnięcie potrzebnej do wypieków temperatury w szybkim czasie. Jest on również bardzo prosty w konstrukcji, ponieważ polega on jedynie na podłączeniu zbiornika do pieca, lub też kotła. Warto zauważyć, że jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, wymagające jedynie profesjonalnej instalacji. Zbiorniki dla przemysłu, które dostępne są w różnych rozmiarach, spełnią swoją rolę przede wszystkim tam, gdzie nie dociera jeszcze gaz ziemny. Kotły obsługujące takie paliwo można w łatwy sposób przystosować do innego rodzaju gazu. Lpg dla piekarni będzie więc najlepszym wyjściem z sytuacji, kiedy podejmuje się decyzje o rodzaju ogrzewania i paliwie do pieców, czy też piekarników.

 

Pomimo tego, że gaz lpg kojarzy nam się głównie z samochodami, znajduje on swoje zastosowanie również w przemyśle spożywczym. Lpg dla przemysłu sprawdza się nie tylko w wypiekach, ale również i w utrzymywaniu temperatury pomieszczenia. Jego największą zaletą jest niska cena i łatwość uzupełnienia braków w zbiornikach. Nie wydziela też szkodliwych oparów, dzięki czemu jest bezpieczny dla środowiska. Co więcej, jest również bardzo ekonomiczny. Wystarcza na dość długie okresy czasu, a więc nie trzeba zamawiać jego dostaw co tydzień.

Główne korzyści z korzystania z instalacji dzierżawionej od AmeriGas:

  • Bezpieczeństwo pracy instalacji i najwyższa jakość wykonania
  • Wysoka jakość gazu i opłacalność
  • Bezpłatny serwis i 24-godzinna linia alarmowa z reakcją serwisową
  • Wydłużona żywotność promienników oraz pieców
  • Ciągłość pracy podczas sezonu ogrzewania powietrza oraz możliwość dołożenia rekuperatora od innej firmy w celu zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło i powiększenia efektywności Twojej firmy
  • Stałość i terminowość dostaw

W czym możemy Ci pomóc?

Masz pytania? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Aby umożliwić wysłanie wiadomości, wypełnij wskazane pola.
Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą niebawem.
Imię i nazwisko
Numer telefonu
Adres e-mail
Kod pocztowy (XX-XXX)
Napisz czego szukasz
Full Close

Podaj temat:

Zobacz pozostałe artykuły:WRÓĆ DO AKTUALNOŚCIPrzeczytaj jak zaoszczędzić na ogrzewaniu:PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU