background-image
background-image

Przemysł papierniczy

Przemysł papierniczy cechuje się dużym zapotrzebowaniem na ciepło, a sposób jego uzyskiwania ma wpływ na efektywność oraz końcowy koszt produkcji. Zakłady celulozowe używają gazu płynnego do grzejników, które pozbywają się wilgoci z masy papierowej oraz osuszają powierzchnię arkuszy papieru podczas gdy te są pokrywane farbą. Mobilne źródło energii przydaje się również podczas procesu drukowania, suszenia miazgi i papki papierowej oraz promiennikowego ogrzewania papieru. Gaz płynny jest nie tylko stałym, ekonomicznym paliwem, ale także bardziej przyjazną naturze alternatywą dla innych źródeł energii. Pozwala zatem jednocześnie zmniejszyć koszty produkcji i zadbać o zredukowanie emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Optymalizacja obiegów mediów w przemyśle papierniczym

W świecie, gdzie prawie 40% wycinki drzew przeznacza się do produkcji papieru, recycling jest jedynym ekologicznym rozwiązaniem. Jego proces również wymaga jednak zastosowania odpowiedniego źródła energii, jakim jest gaz płynny w zbiornikach, czyli stałe paliwo, niezbędne w systemach pary wodnej i kondensatu. W przeciwieństwie do innych źródeł energii, gaz płynny nie wiąże się z wytworzeniem dużych nadwyżek energii, bardzo trudnych do ekonomicznego zagospodarowania.

Główne korzyści z korzystania z instalacji dzierżawionej od AmeriGas:

  • Wysoka jakość gazu i opłacalność w porównaniu do prądu
  • Bezpłatny serwis i 24-godzinna linia alarmowa z reakcją serwisową
  • Wydłużona żywotność promienników oraz palników
  • Stałość i terminowość dostaw
  • Hedge Stała Cena - AmeriGas umożliwia podpisanie kontraktu na określony czas z gwarancją ceny, co umożliwia precyzyjne oszacowanie kosztów produkcji

W czym możemy Ci pomóc?

Masz pytania? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Aby umożliwić wysłanie wiadomości, wypełnij wskazane pola.
Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą niebawem.
Imię i nazwisko
Numer telefonu
Adres e-mail
Kod pocztowy (XX-XXX)
Napisz czego szukasz
Full Close

Podaj temat:

Zobacz pozostałe artykuły:WRÓĆ DO AKTUALNOŚCIPrzeczytaj jak zaoszczędzić na ogrzewaniu:PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU