background-image
background-image

Przemysł tekstylny

Gaz płynny w zbiornikach ma doskonałe zastosowanie w produkcji materiałów tekstylnych. Jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw zlokalizowanych w miejscach bez dostępu do gazociągów lub dla firm, które pragną zamienić dotychczasowe źródło ciepła na bardziej ekologiczne i praktyczne paliwo.

Zasilanie urządzeń do suszenia tkanin

Gaz w zbiornikach stosuje się do zasilania urządzeń wytwarzających wysokie temperatury, które służą do suszenia tkanin między innymi po ich wypraniu lub zafarbowaniu. Ponadto, można używać go również w maszynach przeznaczonych do procesu dekatyzacji. Dekatyzacja polega na poddaniu materiału działaniu gorącej wody, pary wodnej i zimnej wody, w celu obkurczenia włókien oraz ich stabilizacji i  sprawia, że tkanina jest odporna na kurczenie się podczas prania.

Mobilna energia w suszarniach tkanin

W procesach kończących produkcję tkanin często zawiera się ich barwienie, pranie oraz suszenie, które jest koniecznym etapem, umożliwiającym magazynowanie gotowych materiałów, ponieważ pozwala na utrwalenie ich koloru, bądź nadruków. Dzięki dostępności mobilnej energii w postaci gazu płynnego w zbiornikach suszarnie tkanin mogą skorzystać z bardziej ekologicznego źródła ciepła, które przekłada się na obniżenie kosztów produkcyjnych oraz emisji substancji szkodliwych, jak na przykład siarki.

Tkaniny opalane

Opalanie, które jest niezbędnym etapem wstępnej obróbki tkaniny, polegającym na usunięciu włókien elementarnych i wystających fragmentów przędzy poprzez szybkie przemieszczanie materiału nad płomieniem opalarki, wiąże się z produkcją dużej ilości zanieczyszczeń powietrza. Nasz gaz płynny w zbiornikach charakteryzuje się natomiast minimalną emisją szkodliwych substancji, dzięki czemu wykorzystując go w procesie produkcji łatwiej jest utrzymywać ściśle określone normy unijne. Warto podkreślić, że spalanie gazu skutkuje mniejszym wydzieleniem się CO2 (o 20 % w stosunku do oleju opałowego). 

Główne korzyści z korzystania z instalacji dzierżawionej od AmeriGas:

  • Wysoka jakość gazu i opłacalność w porównaniu do prądu
  • Bezpłatny serwis i 24-godzinna linia alarmowa z reakcją serwisową
  • Wydłużona żywotność promienników oraz palników
  • Stałość i terminowość dostaw
  • Hedge Stała Cena - AmeriGas umożliwia podpisanie kontraktu na określony czas z gwarancją ceny, co umożliwia precyzyjne oszacowanie kosztów produkcji

W czym możemy Ci pomóc?

Masz pytania? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Aby umożliwić wysłanie wiadomości, wypełnij wskazane pola.
Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą niebawem.
Imię i nazwisko
Numer telefonu
Adres e-mail
Kod pocztowy (XX-XXX)
Napisz czego szukasz
Full Close

Podaj temat:

Zobacz pozostałe artykuły:WRÓĆ DO AKTUALNOŚCIPrzeczytaj jak zaoszczędzić na ogrzewaniu:PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU