background-image

Zabezpiecz mikroklimat w Twojej pieczarkarni gazem płynnym

Jakie paliwo wybrać do ogrzewania pieczarkarni?

Uprawy rolnicze, były od zawsze podatne na zmienne warunki atmosferyczne. Jednym z rozwiązań, ograniczających wpływ pogody na stan upraw, było wprowadzenie hodowli roślin pod osłonami. Od tamtej pory, rolnicy borykają się z zagadnieniem ogrzewania, jako tym, które ma największy wpływ na opłacalność uprawy roślin. Jeszcze większy dylemat, mają np. hodowcy pieczarek, którzy muszą zapewnić grzybom bardzo stabilną atmosferę. Wraz ze wzrostem konsumpcji pieczarek, przybywa nowych pieczarkarni w Polsce, która jest liderem ich produkcji w Europie. W tym kontekście, pytanie "jaki rodzaj ogrzewania i jakie paliwo wybrać do ogrzewania pieczarkarni?" jest zadawane niezwykle często.

Kontrolowana atmosfera zdalnie

Wielkość produkcji i jakość pieczarek w dużej mierze zależy od parametrów mikroklimatu w pieczarkarni. Utrzymywanie stałej, stosunkowo wysokiej temperatury oraz wilgotności na odpowiednim poziomie, decydują o wielkości zbiorów, a co za tym idzie o rentowności przedsięwzięcia. Z tych powodów rolnicy wybierają takie systemy grzewcze, które pozwalają na uzyskiwanie bardzo dobrych efektów regulacji temperatury w ogrzewanych halach. Do takich celów nadają się głównie kotłownie na gaz lub olej opałowy. Jedno i drugie medium, pozwala szybko podgrzewać czynnik grzewczy przy spadkach temperatury, lub nagle ograniczyć intensywność grzania, kiedy temperatura osiąga zadany poziom. Zarówno gaz płynny jak i olej opałowy stosuje się w kotłach, w których czynnikiem grzewczym jest para wodna. W przypadku pieczarkarni, para wodna, ma zastosowanie nie tylko do ogrzewania. Wykorzystuje się ją również do dezynfekcji pomieszczeń i do regulowania wilgotności wewnątrz komór pieczarkarni. Gaz LPG, dostarczany do zbiorników pieczarkarni, jest zdecydowanie tańszy niż olej opałowy, co sprawia, że jest on bardzo często wybierany przez hodowców pieczarek.

Gaz płynny - wygodne i przyjazne dla środowiska paliwo

W wielu miejscach, gdzie lokalizowane są pieczarkarnie, infrastruktura nie nadąża za rozwojem produkcji. Dostępność gazu ziemnego na wsiach, a tam zwykle powstają pieczarkarnie, nadal jest niewystarczająca. A szkoda, bo gaz jest paliwem, które jest w miarę tanie, a jednocześnie jego wykorzystywanie do ogrzewania na skalę przemysłową, jest najmniej uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. Jeżeli chcemy zbudować hale do hodowli grzybów na terenach, w których atmosfera jest szczególnie chroniona, gaz jest jedynym rozwiązaniem. W wyniku spalania gazu do atmosfery nie wydobywają się szkodliwe pyły, a co za tym idzie ma on neutralny wpływ na środowisko. Butle na gaz płynny można postawić praktycznie wszędzie, dzięki czemu łatwiej też jest podjąć decyzję, co do lokalizacji pieczarkarni. Zdalne systemy kontroli poziomu gazu w butli, pozwalają mieć pewność, że gazu nie zabraknie, a co za tym idzie hodowla będzie bezpieczna.

 

Hodowcy pieczarek, którym zależy na tanim i ekologicznym sposobie ogrzewania pieczarkarni, wybierają gaz płynny. Decydują się na to paliwo także ze względu na bezpieczeństwo mikroklimatu w pieczarkarni i wygodę zaopatrywania w gaz i formy rozliczeń. Jeżeli jesteś więc, lub zamierzasz zostać, właścicielem pieczarkarni, wybierz gaz płynny jako paliwo do ogrzewania swoich obiektów. AmeriGas, dostarczając gaz do Twoich zbiorników, stanie się niezawodnym partnerem w prowadzeniu Twojej pieczarkarni.

W czym możemy Ci pomóc?

Masz pytania? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Aby umożliwić wysłanie wiadomości, wypełnij wskazane pola.
Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą niebawem.
Imię i nazwisko
Numer telefonu
Adres e-mail
Kod pocztowy (XX-XXX)
Napisz czego szukasz
Full Close

Podaj temat:

Zobacz pozostałe artykuły:WRÓĆ DO AKTUALNOŚCIPrzeczytaj jak zaoszczędzić na ogrzewaniu:PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU