background-image

Dla kogo jest ogrzewanie gazem ze zbiornika? W jakich przypadkach może być przydatne?

System ogrzewania opierający się na gazie cieszy się dużą popularnością. Czy to rozwiązanie dla każdego gospodarstwa? Jak ogrzewać dom błękitnym paliwem, jeśli w pobliżu danego budynku nie ma sieci gazowej? Problem ten rozwiązuje zbiornik z gazem płynnym LPG, który tak samo skutecznie może dostarczać energię cieplną. Kondensacyjne piece gazowe są przystosowane do zasilania gazem ziemnym lub płynnym, przy minimalnych modyfikacjach. Sprawdźmy, dla kogo ogrzewanie gazem ze zbiornika – naziemnego lub podziemnego, jest najlepszym pomysłem?

Kiedy podłączenie do gazowej sieci zewnętrznej nie jest możliwe lub jest zbyt drogie

Ogrzewanie gazem ze zbiornika domu jednorodzinnego jest dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy nie ma możliwości wykonania przyłącza do sieci zewnętrznej z gazem ziemnym. Można w takiej sytuacji umieścić na działce zbiornik z płynnym LPG. To także dobra propozycja, jeśli odległość od sieci zewnętrznej gazowej jest duża i jej doprowadzenie do konkretnej posesji byłoby operacją zbyt kosztowną.

Ogrzewanie domków letniskowych

Przy eksploatacji domków letniskowych kilka miesięcy w roku można zastosować w nich ogrzewanie z gazem płynnym ze zbiornika. Taki gaz będzie nie tylko dostarczać ciepło za pośrednictwem pieca, ale i zapewni podgrzewanie ciepłej wody użytkowej oraz zasilanie kuchenki gazowej. Takie domy często znajdują się na terenach, gdzie nie ma możliwości podpięcia do sieci gazowej i w przyszłości nie zmieni się to, z uwagi na wytyczne dotyczące ochrony środowiska. Zbiornik z gazem LPG do ogrzewania domku letniskowego będzie wyborem ekologicznym i przyjaznym dla ludzi i zwierząt, z uwagi na niską emisję szkodliwych związków do atmosfery. W przypadku gazu LPG nie występują opłaty przesyłowe i inne, czyli płaci się tylko wtedy kiedy się gaz zużywa, co jest idealne dla miejsc pobytu sezonowego.

Tymczasowe ogrzewanie domowe

Odbiorcami, którzy powinni zastanowić się nad ogrzewaniem domu gazem ze zbiornika są osoby, które nie mogą podpiąć się pod sieć z gazem ziemnym, ale w przyszłości będzie to możliwe. Tymczasem mogą oni wykorzystywać piec zasilany gazem LPG. Kiedy z biegiem czasu pojawi się opcja przyłączenia do sieci, nie będzie konieczności budowy nowej infrastruktury grzewczej. Można wtedy wykorzystać tę samą instalację w domu oraz tego sam kocioł, co pozwoli na obniżenie kosztów przekształcenia systemu ogrzewania.

Piec gazowy w inteligentnym domu

Wymiana pieca gazowego przed sezonem grzewczym może iść w parze z zainstalowaniem wraz z nim elementów systemu domu inteligentnego. Piec może być zintegrowany z modułem do komunikacji z internetem, a za pomocą aplikacji dostarczonej przez producenta pozwalać na bieżące ustalanie parametrów pracy kotła, jak temperatura czynnika grzewczego czy możliwość korekcji krzywej grzewczej przy sterowaniu ogrzewaniem podłogowym.

 

Wdrożenie systemu inteligentnego domu oznacza poniesienie pewnych kosztów – instalacja kotła gazowego może być przez to nawet o 30 proc. droższa, ale korzyści, jakie w związku z tym osiągniesz są trudne do przecenienia. Możesz ustalić harmonogram ogrzewania dla wybranej części obiektu bardzo precyzyjnie, np. w zależności od pomieszczeń i pięter. To prowadzić może do redukcji kosztów zużycia energii cieplnej nawet o 30 proc. Poniesione pierwotnie wydatki będą szybko kompensowane oszczędnościami, co w miarę upływu czasu odczują korzystający.

W czym możemy Ci pomóc?

Masz pytania? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Aby umożliwić wysłanie wiadomości, wypełnij wskazane pola.
Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą niebawem.
Imię i nazwisko
Numer telefonu
Adres e-mail
Kod pocztowy (XX-XXX)
Napisz czego szukasz
Full Close

Podaj temat:

Zobacz pozostałe artykuły:WRÓĆ DO AKTUALNOŚCIPrzeczytaj jak zaoszczędzić na ogrzewaniu:PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU